Lipoabdominoplastika

Abdominoplastika s liposukcí
  • Trvalé odstranění převisu břicha a nadbytků tuku na bocích.
  • Současné provedení liposukce s plastikou břicha
  • Výraznější zeštíhlení postavy oproti klasické plastice břicha
  • Vhodná pro ženy, které mají nadbytky kůže a tuku na břiše, oslabenou břišní stěnu po porodu a nadbytky tuku na bocích.
Lipoabdominoplastika – v čem se liší od abdominoplastiky?

Lipoabdominoplastika se začíná liposukcí, nejprve se tedy odsaje tuk z břicha nad pupkem a případně i z boků. Liposukce se provádí drobných kožních řezů umístěných v podbřišku v místech kožních nadbytků, které se budou v průběhu operace odstraňovat, tedy zcela bez jizev navíc. Další průběh operace v principu také neliší od klasické abdominoplastiky. Pokračuje se odstraněním nadbytků kůže a podkožního tuku v podbřišku. Kožní řez je plánován stejně jako u klasické plastiky břicha tak, aby výsledná horizontální jizva byla co nejníže v podbřišku. Pokud je to žádoucí, tak se při lipoabdominoplastice upravují i rozestupy břišních svalů jejich sešitím, tím se zpevní břišní stěna. Lipoabdominoplastika se provádí v celkové anestézii a délka pobytu na klinice je 2-3 dny.

Klasická abdominoplastika

Operace spočívá v odstranění nadbytků kůže a podkožního tuku na břiše a ve zpevnění břicha sblížením rozestouplých břišních svalů. Kožní řez je plánován tak, aby výsledná horizontální jizva byla co nejníže v podbřišku – těsně nad ochlupením, tedy skrytá pod spodním prádlem. Kůže a podkožní tuk se uvolní od svaloviny, sesune se dolů a její nadbytek se odstraní.

Klasická abdominoplastika
Operace horních očních víček
Miniabdominoplastika
Operace dolních očních víček

U kompletní (klasické) abdominoplastiky se uvolní a přemístí pupek. Některé ženy mívají nadbytky lokalizovány pouze v podbřišku, v těchto případech není nutné přemísťovat pupek – hovoříme o miniabdominoplastice, kdy po operaci není jizva kolem pupku a jizva v podbřišku je menší. Pokud je to žádoucí, tak se po odstranění kožních nadbytků upravují rozestupy břišních svalů jejich sešitím, tím se zpevní břišní stěna. Toto zpevnění břicha se provádí i při miniabdominoplastice. Pro dosažení lepšího výsledku a tvaru postavy je často výhodné současné provedení liposukce boků, případně liposukce podkožního tuku nad pupkem – operace je někdy označována jako lipoabdominoplastika. Plastika břicha se provádí v celkové anestézii a délka pobytu na klinice je 2-3 dny.

Lipoabdominoplastika – pooperační péče

  • Po operaci doporučujeme nosit speciální elastikou bandáž nebo břišní pás na 6-8 týdnů.
  • Stehy po plastické operaci břicha jsou vstřebávací a není nutné je odstraňovat. Jizvy zůstávají po operaci přelepeny minimálně na 2 týdny. Na hojení jizev doporučujeme silikonové náplasti.
  • Klidový režim a tělesné šetření 2 týdny po operaci, pak je možná kancelářská práce.

Fyzická zátěž možná po 4 týdnech, plná fyzická zátěž a sport po 6 týdnech.

Lipoabdominoplastika cena

Zákrok
Cena
Lipoabdominoplastika - abdominoplastika s liposukcí 54-62 tis Kč

Napište nám

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána.