Operace očních víček – Blefaroplastika

Jen málokterá operace ovlivní tak pozitivně výraz obličeje, jako dobře provedená blefaroplastika (operace očních víček)
  • Plastická operace očních víček se provádí za účelem odstranění povislé a nadbytečné kůže v oblasti horních víček, současně se redukují i vystouplé tukové váčky.
  • Zákrok se provádí ambulantně v lokální anestézii
  • Stehy se odstraňují 5.-7. den po operaci
  • Horní a dolní víčka lze operovat samostatně nebo najednou, případně i současně s jiným zákrokem na obličeji (facelift, lipofilling, výplňové materiály, atd.)
Kdy plastika horních víček pomůže

Pokud vás trápí pokleslá, nadbytečná kůže a tukové váčky v oblasti horních víček, vaše oči bývají oteklé a působí unaveným dojmem, může pro Vás být blefaroplastika řešením. Pokud máte víčka převislá, mohou Vám zhoršovat vidění a i po delším odpočinku můžete mít pocit, že máte oči unavené. Plastika horních víček ubere pár let, zvýrazní a "otevře" oči. Pokud máte naopak "zapadlé" oči, tak je možné blefaroplastiku efektně kombinovat s technikou přenosu vlastního tuku.

Kdy plastika dolních víček pomůže

Plastická operace dolních víček odstraní pytle pod očima a vyhladí vrásky odstraněním vyhřezlého tuku a ochablé a nadbytečné kůže v této lokalitě.

Blefaroplastika foto

Plastická operace horních očních viček fotky před a po

Operace očních víček

Věkem dochází k uvolnění a poklesu kůže očních víček. Nadbytečná a povislá kůže v oblasti horních víček může omezovat zrak a být příčinnou pocitu unavených těžkých očí. V oblasti dolních víček se tak vytváří kosmeticky nevzhledné vrásky. Věkem se snižuje i pevnost tukových polštářků, které obalují a chrání lidské oko a umožňují jeho pohyb v očnici. Část tukových polštářků se tak může vysunout pod kůži víček, což se projeví viditelnými váčky nebo v oblasti dolních víček kruhy pod očima. U některých jedinců dochází věkem v oblasti horních víček naopak k atrofii (zmenšení objemu) měkkých tkání, oči pak působí zapadle.

Operace horních očních víček
Operace horních očních víček
Operace dolních očních víček
Operace dolních očních víček

Operace očních víček spočívá v odstranění nadbytků kůže a redukci tukových váčků. Výsledné jizvy jsou situovány na horním víčku do oblasti přirozené rýhy vznikající při otevření očí, u dolních víček jsou většinou těsně pod řasami, anebo méně často pouze na spojivce.

Pooperační péče

  • Do domácího léčení můžete odejít prakticky hned po zákroku, ale v doprovodu a ve tmavých brýlích. Vozidlo řídit nesmíte. Víčka zůstávají přelepena sterilní náplastí.
  • 3 dny po operaci doporučujeme oči chladit gelovými sáčky z lednice. Týden po operaci také doporučujeme nosit sluneční brýle a omezit sledování televize a práci na počítači.
  • Po 5-7 dnech se ambulantně odstraňující stehy. Poté je možné víčka omývat vodou a promazávat masným krémem. 10 dnů po blefaroplastice je doporučujeme začít s tlakovou masáží jizev.
  • Návrat ke kancelářské práci je možný již po několika dnech. Sportovní a fyzická zátěž se doporučuje až po 2 týdnech po plastice očních víček.
  • Jizvy mohou být po operaci nejdříve zarudlé, ale postupně blednou, takže jsou pak téměř neviditelné v ohybové vrásce na horním víčku a pod řasami na dolním víčku.

Výsledek operace očních víček se hodnotí až po 6 - 8 týdnech.

Blefaroplastika (operace očních víček) cena

Zákrok
Cena
Operace horních očních víček 13 500 Kč
Operace dolních očních víček 16 500 Kč
Augmentační blefaroplastika 18 000 Kč
Operace horních a dolních očních víček v lokální anestézii 26 000 Kč

operace očních víček hodnocení

powered by Plastická-chirurgie.info
powered by Plastická-chirurgie.info
powered by Plastická-chirurgie.info

Napište nám

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána.

Přijďte na nezávaznou konzultaci

Objednávejte se po telefonu:

+420 735 743 817

Jsme Vám k dispozici 24/7.