Kompozitní zvětšení prsou

Zvětšení prsou silikonovými implantáty v kombinaci s přenosem vlastního tuku
 • Přirozený tvar prsou.
 • Anatomický tvar prsou při použití kulatých prsních implantátů (při použití kulatých implantátu je na rozdíl od anatomických nulové riziko otočení implantátu).
 • Vhodné i pro ženy štíhlé postavy, u kterých může zvětšené poprsí silikonovými implantáty působit nepřirozeně kvůli viditelným okrajům implantátu.
 • Řešení pro ženy s vpáčeným hrudníkem, u kterých se při klasické augmentaci prsou zvýrazňuje prohlubeň hrudníku.
 • Po operaci doporučujeme používat zdravotní podprsenku a elastické prádlo na místo odběru tuku.
 • Pooperační režim jako po klasickém zvětšení silikonovými implantáty.

Jak dosáhnout přirozeného tvaru prsou

Ženy, které uvažují o zvětšení prsou mají různé představy o výsledném tvaru. Některé chtějí mít na první pohled plný objemný dekolt, jiné si přejí mít spíše plná prsa přirozeného tvaru. Přirozenému tvaru prsou odpovídá tvar anatomických implantátů. Nevýhodou anatomických implantátů je jejich vyšší cena a skutečnost, že nelze zcela eliminovat riziko otočení implantátu, ke kterému může vzácně dojít při nedodržování léčebného režimu. Díky přenosu tuku při kompozitní augmentaci prsou získává poprsí přirozený (anatomický tvar) i při použití kulatého prsního implantátu.

U některých žen štíhlé postavy může zvětšení prsou silikonovými implantáty působit nepřirozeně i při použití malého implantátu. Nepřirozeně působí, pokud je patrný okraj implantátu, zejména v oblasti dekoltu. Při kompozitním zvětšení prsou se tyto oblasti vyplní tukem a poprsí získává přirozenější tvar.

Z kompozitní augmentace prsou profitují i ženy s vpáčeným hrudníkem (pectus excavatum), u kterých se po klasické augmentaci prsou silikonovými implantáty často zúží a prohloubí mezera mezi prsy, což nepůsobí zcela přirozeně. Při kompozitní augmentaci prsou se tato prohlubeň vyplní tukem, mezera mezi prsy se tak stane přirozenější (širší a méně hluboká).

Průběh kompozitního zvětšení prsou

1. Liposukce

Kompozitní zvětšení prsou provádíme v celkové anestézii. Začíná se odběrem tuku liposukcí. Technika odběru a způsob zpracování tukové tkáně je stejná jako při zvětšení prsou vlastním tukem. Místo odběru se volí podle přání pacientky, nejčastěji z břicha, z boků, zevních nebo vnitřních stehen.

2. Vložení implantátů

Připravený tuk aplikujeme do předem vyznačených oblastí pomocí speciálních tenkých aplikačních kanyl z několika drobných vpichů v oblasti dvorce. Dále operace pokračuje obdobně jako při klasickém zvětšení prsou silikonovými implantáty (pro vložení silikonového implantátu používáme přístup z podprsní rýhy nebo z oblasti prsního dvorce a implantát vkládáme pod žlázu, pod sval, anebo částečně pod sval a částečně pod žlázu).

3. Přenos vlastního tuku

Při kompozitním zvětšení prsou používáme o něco menší velikost implantátů než bychom použili při klasickém zvětšení prsou silikonovými implantáty – část nového objemu prsu je tvořena přeneseným tukem.

Kompozitní zvětšení prsou foto

Kompozitní zvětšení prsou foto před a po (kompozitní augmentace prsou)

Pooperační péče po kompozitním zvětšení prsou

 • Stehy po kompozitním zvětšení prsou jsou vstřebávací a není nutné je odstraňovat. Rány převazujeme minimálně, podle potřeby. Rány se udržují v čistotě, první pooperační týden je nedoporučujeme sprchovat. Od druhého týdne je sprcha možná. Jizvy zůstávají po operaci přelepeny minimálně na 2 týdny. Na hojení jizev doporučujeme silikonové náplasti.
 • Po operaci doporučujeme nosit speciální elastickou podprsenku na 4-6 týdnů, podprsenku je možné krátkodobě sundávat (sprcha, přeprání podprsenky, apod.), podprsenka se v tomto období ponechává i na noc. 4-6 týdnů po operaci doporučujeme spát na zádech, aby nedošlo k posunu implantátu. Dále doporučujeme nosit elastické spodní prádlo v místech po odběru tuku na 3-6 týdnů (podle místa a rozsahu liposukce).
 • Klidový režim a tělesné šetření 1 týden po operaci, pak je možný návrat do normálního klidného života a ke kancelářské práci. Běžná denní aktivita bez zátěže horních končetin je možná po 2-3 týdnech.

Sport bez zátěže horních končetin po 4-6 týdnech, ostatní sporty po 3 měsících.

Rizika a komplikace po kompozitním zvětšení prsou

Rizika a komplikace po kompozitním zvětšení prsou jsou podobná jako po zvětšení prsou silikonovými implantáty. Při kompozitním zvětšení prsou je nižší riziko tzv. vlnění implantátu (implantát je obalen tukem a jeho okraje jsem méně patrny). Při použití kulatých implantátu je na rozdíl od anatomických nulové riziko otočení implantátu (tvar prsou po kompozitní augmentace prsou je "anatomický" ale při použití kulatého prsního implantátu). S operací jsou spojena rizika s přenosem vlastního tuku.

Kompozitní zvětšení prsou cena

Zákrok
Cena
Kompozitní zvětšení prsou 70-82 tis. Kč

Ceny zahrnují všechny náklady spojené s operací včetně implantátu, narkózy, pobytu na klinice, převazů a konzultací.

Cena zvětšení prsou závisí na značce použitých implantátů:

 • Polytech,
 • Motiva,
 • Mentor.

Augmentace diskuze

powered by Plastická-chirurgie.info
powered by Plastická-chirurgie.info
powered by Plastická-chirurgie.info

Napište nám

Vaše zpráva byla úspěšně odeslána.

Přijďte na nezávaznou konzultaci

Objednávejte se po telefonu:

+420 735 743 817

Jsme Vám k dispozici 24/7.